Ogestan

Ogestan

Krabicka produktu Ogestan

Skład

Suplementy diety dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących zawierają często substancje, których kobiety nie potrzebują i które niepotrzebnie obciążają ich organizm. Zwykle wystarcza urozmaicona dieta, która w naturalny sposób pokrywa zwiększone zapotrzebowanie na witaminy. Ogestan® ma optymalny skład, dzięki czemu zapewnia dostarczenie organizmowi wyłącznie faktycznie potrzebnych składników, w dodatku w ilości wystarczającej w okresie od planowania poczęcia, przez cały czas ciąży oraz karmienia.

Jedna kapsułka zawiera % RDI/1 kapsułka
Kwas foliowy (folacyna) 400 µg 200 %
Witamina D3 5 µg 100 %
Witamina E 12 mg 100 %
Jod 150 µg 100 %
Kwasy tłuszczowe Omega-3 214 mg *
w tym DHA 200 mg *

% RDI – procent zalecanego dziennego spożycia 

* – RDI nie zostało określone 

Kwas foliowy jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju płodu, w szczególności jego układu nerwowego. Niedobory kwasu foliowego mogą być przyczyną poważnych wad związanych z rozczepieniem kręgosłupa. Jako że mózg i rdzeń kręgowy dziecka rozwijają się już w pierwszym  miesiącu ciąży, suplementację kwasu foliowego zaleca się rozpocząć już na trzy miesiące przed planowaniem ciąży.

Witamina D3 wspomaga naturalne wchłanianie i wiązanie wapnia, który jest niezbędny dla utrzymania dobrego stanu kości i zębów matki, jak też dla prawidłowego rozwoju kośćca dziecka. Suplementację witaminy D3 zaleca się rozpocząć jeszcze przed zajściem w ciążę, celem poprawy płodności, jak też kontynuować przez cały okres karmienia piersią. 

Witamina E wspomaga ochronę komórek i tkanek przed tzw. wolnymi rodnikami. W suplemencie diety Ogestan® odgrywa także rolę czynnika chroniącego przed uszkodzeniem oksydacyjnym kwasów tłuszczowych omega-3.

Jod jest niezbędny do syntezy hormonów tarczycy; wspiera także prawidłowe funkcjonowanie systemu nerwowego. Tarczyca płodu rozwija się od 12 tygodnia ciąży, dlatego ważne jest, aby matka otrzymywała wystarczającą ilość jodu od początku ciąży. Jod jest także niezbędny w całym  okrese karmenia niemowlęcia.

DHA to nienasycony kwas tłuszczowy omega-3, który jest niezbędny dla organizmu człowieka. Odpowiednia ilość DHA jest konieczna dla właściwego funkcjonowania mózgu i narządów wzroku dziecka. 

Jak stosować Ogestan®?

1 kapsułkę rano przed śniadaniem, popijając szklanką wody.

Nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Preparat nie zastępuje urozmaiconej diety.

Opakowanie: 30 kapsułek

Gdzie można kupić Ogestan®?

Zapytaj o Ogestan® w swojej ulubionej aptece lub zamów go przez Internet.